A+ 100%A-

מידעהצהרת נגישות
תצוגת צבעים באתר(* פועל בדפדפנים מתקדמים מסוג Chrome ו- Firefox)תצוגה רגילהמותאם לעיוורי צבעיםמותאם לכבדי ראייהסגירה

הבולסת חוקרת: בשר אדום - הידעתם?

יצא, בעוונותיי, שהייתי מעט מרותקת למיטה בשבועיים האחרונים. לא משהו נורא חס וחלילה, לא משהו שלא יכול לעבור עם מעט מנוחה, תזונה ספרטנית-תימנית של מרק צח עם חילבה ואיזה שני אקמולים בשעת הצורך. אבל יצא, ולא היה כיף בכלל. השבועיים האלה פגעו, בכלל בלי כוונה, בתחביב הגדול ביותר שלי: הליכה למסעדות, (אתם מבינים, זה קצת קשה לצאת מהבית עם 38 מעלות חום ולוק של מגף חורף שנשחק מרוב שימוש) אז הפגנתי בגרות נפלאה, הייתי ילדה טובה ואכלתי מרק של אימא, אבל כמה זמן אפשר לחיות ככה? יום? יומיים? ביום השלישי התחלתי לקטר.

בן זוגי שניסה להפגין בגרות, מופלאה אף יותר משלי, אימץ גישה מפתיעה לאללה. אם בוחנים את האהבה הפרטית שלו למסעדות בשר ובכלל. "דסי" הוא אמר לי "זה בסך הכול משהו זמני, ירד לך החום, נחזור לאכול בחוץ, אני מבטיח". אני לא ממש השתכנעתי והשבתי מצידי שזה לא רק עניין של קיבה. "ברור שזה עניין של קיבה", הוסיף במרץ, "יש לך קיבה עם נשמה של קולומבוס", כך קבע, "אם את לא מגלה את אמריקה איתה כל שבוע מחדש את לא מרוצה. אבל שטויות, את תראי, עוד שבוע את תחזרי לעצמך". "בטח אחזור לעצמי" חשבתי בקול "עד אז נמות משעמום, אתה, אני והקיבה הקולומבוסית שלי". 

הוא חייך ברוך ואני חשבתי לעצמי שאין מצב שהוא לא מפנטז עכשיו, בדיוק כמוני, על גריל פחמים אישי עם מיקס של אנטריקוט ואסאדו מונח עליו. אבל שתקתי, הוא צודק, אני אשב בבית ואמתין בסבלנות. אבל בינתיים, יצאתי למסע צלב משלי, אתם מבינים, זאת לא רק הקיבה שלנו שמשוועת לבשר, שיטוט קטן באינטרנט לימד אותי (ובעל כורחו, גם את האיש שלי) שיש דברים בגו'. אכילת בשר אדום, כך מסתבר, חשובה לא רק לחך ולקיבה, לא מאמינים? החזיקו חזק, הנה מתחילים.

כמו כל חוקר מתחיל, התחלתי בויקיפדיה וגלגלתי משם לקריאה חופשית בפורומים שונים ומשונים העוסקים באכילת בשר אדום, ביניהם גם פורומים של אתרים רפואיים. חפרתי וחפרתי ובסוף מצאתי גם קצת זהב. לפניכם כמה עובדות, מרביתן ידועות וחלקן מפתיעות לגמרי, על חשיבות אכילת בשר אדום:

  1. העובדה הראשונה שלכדה את עיניי מדברת על הקשר שבין מצב רוחנו ואכילת בשר אדום. אני לא רופאה ולא מתיימרת להיות כזאת, אבל מחקרים מראים, לשמחתי הרבה, שישנה סיבה רפואית למצב רוחי הירוד בימים האחרונים (והיא אינה טמונה כולה, כמו שחשבתי, באכילה מופרזת של מרק רגל). מסתבר שיש קשר ישיר בין החלק שלנו במוח, האחראי על שחרור אנדרופינים (אותם ליטל-באסטרדז האמונים על מצב רוחנו, המרומם בשאיפה) ואכילת בשר אדום, ולכן אל תתפלאו אם תמצאו כתבות העוסקות בטיפול בדיכאון וממליצות לציבור המבואסים-מתבאסים (קלות או מג'ורי), להרבות באכילת בשר אדום. "תוספת של ויטמין B12 וחומצה פולית מומלצת לטיפול במצבי דיכאון" כך יאמרו לכם שם, ותאמינו לי, הם צודקים. רק המחשבה על ויטרינת בשר מול העיניים שלי עושה לי טוב על הנשמה. בחיי, אם זה לא מדע אמיתי אני לא יודעת מה כן.
  2. במקום אחר קראתי אודות יתרונותיו של הבשר האדום, באייטם שתפקידו המבורך מתמצה בניפוץ המיתוסים השגויים אודות אכילת בשר אדום. "לבשר בקר טרי יתרונות בשומן, בתכולת ויטמין B12 ובתכולת אבץ, אשר גבוהות פי כמה מבשר העוף. משום כך הוא מהווה חלק מתזונה מאוזנת ותורם לבריאות טובה באמצעות אספקת רכיבי תזונה חיוניים בכמויות משמעותיות". אם לא השתכנעתם, אני תמיד יכולה לשלוח אתכם למסעדת אל גאוצ'ו הקרובה למקום מגוריכם, תאכלו שם שבוע, שבועיים ודווחו איך המרגש.
  3. באותה כתבה חשובה עסקה הכותבת גם בניפוץ המיתוס הקיים סביב אכילת שומן. התראיינה שם אפילו דיאטנית וכך אמרה:
  • שומן מהווה מקור אנרגיה נוח ומרוכז ומסייע בספיגת ויטמינים וחומרים חשובים מהמזון.
  • לשומן תפקיד חשוב ביציבות קרומי התאים בגוף, בהעברת אותות בין תאים, בחילוף החומרים ובבקרה על דלקות.
  • שומן הינו רכיב תזונה בעל תפקידים חשובים בגוף, לדוגמה: אספקת אנרגיה והמסת הויטמינים A E, D ו-K, לצורך ספיגתם והעברתם אל הגוף.
  • כמחצית מחומצות השומן בבשר בקר טרי הן חד בלתי רווית (סוג השומן הקיים בשמן זית), להן השפעה חיובית על הפחתת הסיכון למחלות לב.

אני דווקא די מחבבת את כל וותרני השומן למיניהם, הגישה שלי לגביהם הייתה דווקא לא לגלות את העובדות המרעישות האלה מתוך גישה אגואיסטית טהורה של "יותר בשבילי". אבל תודו שכל המידע הזה על שומן הוא בבחינת אחלה של יציאה ממחלקת ה"וואלה? פשש לא ידעתי".

קראתי כמובן, גם עמדות מנוגדות, הממליצות לקהלים שונים ומיוחדים להימנע מאכילה מופרזת של בשר אדום, אבל היי, אחרי שקלול אישי, דיאלקטי ומורכב של כל הנתונים, הגעתי בסופו של דבר למסקנה הפרטית שלי, הגורסת שמפגש שבועי במסעדה בשרית משובחת יכול לעשות רק טוב לגוף ולנשמה.

בסוף המסע האינטרנטי הזה, הקראתי לבן זוגי את כל מסקנות החקירה שמצאתי. הוא הביט בי במבט אמיתי וחומל... "נו יאללה, הבנתי, המסעדה בראשון סבבה?", חייכתי בשביעות רצון, יודע גאוצ'ו אמיתי נפש זוגתו הרעבה.

בתיאבון, והכי חשוב לבריאות.

בשר